Fatih Terim: Oyuncularımdan Memnunum

isimsiz

Fatih Terim: ” Kaçırdığımız pozisyonları değerlendirmemiz lazım bu kadar kaçırıp ikiyi atamazsak sorun yaşarız. Sonuç olarak oyuncularımdan memnunum” dedi.

Karşılaşmanın açıklamada bulunan tecrübeli teknik adam, yoğun bir maç trafiği içinde olduklarını belirterek “Rakibimiz dinlenerek gelirken, işin fizik ve psikolojik kısmıyla, müthiş bir gerilimle oynadığınız dolu dolu bir 90 dakika oldu” diye konuştu.

Kadrodaki değişikliklerin oyundaki bazı şeyleri de değiştirdiğini dile getiren Terim,

“Bugün aslında rakip alanda çok bulunduk ama özellikle Onyekuru’ya doğru direkt oynama isteğimiz çabuk top kaybetmemize neden oldu. Bugün pas yüzdemiz düşmüş. Sonuç olarak bu oyuncu tipleriyle doğrudan alakalı. Burada önemli olan ikinci golü bulabilmek. Bu kadar pozisyona girip ikinciyi bulamazsanız, rahat olamazsınız. Girdiğimiz pozisyonlar gol olsa olay çok da başka olur. Terim, üst sıralardaki takımlarla puan farkını kapatmalarıyla ilgili bir soru üzerine, “Puan farkları kapanıyor. 5 maç, 5 dakika, 5 saniye futbolda sizi yukarı da çıkartır, aşağı da indirir. Bu işler maalesef böyle. Allah’a şükür kısa zamanda bu farkı kapattık. Şimdi üçüncüyüz, ümit ederim daha da yukarı çıkarız. İnanmış bir oyuncu grubum var. İnanmış bir de taraftar grubumuz var. El ele beraberce yürüyeceğiz inşallah” diye konuştu.

Bir cevap yazın

Sonraki

Türkiye ve Dünyada En Önemli Ligler Hangileridir?

Futbol, hem ülkemizde hem de dünyada en çok bütçesi ve izleyici olan spor dalı. Tabii dolayısıyla da bahis dünyasının da yoğun bir şekilde dikkatini çekiyor. Hem Türkiye hem de dünya […]
Türkiye ve Dünyada En Önemli Ligler
Open