Beşiktaş’a Şike Davasında Beraat!

akatsura

13. Ağır Ceza Mahkemesi, dönemin Beşiktaş yöneticisi Serdal Adalı, teknik direktörü Tayfur Havutçu ve Ahmet Ateş’in de şike yapmadığına karar vererek dosyayı Yargıtay’a göndermeyip kapattı.

Beşiktaş, tarihi “Şike davası”nın sonuçlanması ve tüm sanıkların beraat etmesinin ardından “Beşiktaş camiasına geçmiş olsun” başlığıyla açıklama yayınladı:

36 sanığın ‘şike’ ve ‘örgüt’ suçundan yargılandığı dava sonuçlandı. Beklediğimiz üzere, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi sanıklar hakkında beraat kararı verdi. Yönetim kurulu eski üyelerimizden Serdal Adalı ile eski teknik direktörümüz Tayfur Havutçu’nun da aralarında yer aldığı sanıklara geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz. Beşiktaş camiası olarak asla inanmadığımız iddiaların mahkeme tarafından da kabul görmemiş olmasını, Türk futbol ailesinin öncü kulübü olarak memnuniyetle karşılıyoruz. Daima, ‘Şeref’i ile oynayıp, ‘Hakkı’ ile kazanan Beşiktaşımızın kültürü ile yetişen Serdal Adalı ve Tayfur Havutçu’nun, asla böyle bir suçun içinde olduğuna inanmadık. Her daim desteğimizi sergilediğimiz Adalı ve Havutçu’nun, mahkeme nezdinde de suçsuz bulunmuş olması hem bizleri haklı çıkarmış hem de adalete olan inancımızın doğruluğunu kanıtlamıştır. Serdal Adalı ve Tayfur Havutçu’ya Beşiktaşımıza olan hizmetleri için tekrar teşekkür eder, geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz. Saygılarımızla.

Sonraki

Trabzonspor Sturridge Konusunda Ne Yapacak?

Büyük umutlarla alınan ve 2+1 yıllık sözleşme imzalanan Daniel Sturridge, beklentilerin altında kalıyor. Son olarak Erzurumspor maçında da beklentiyi karşılayamayan oyuncu için Trabzonspor yönetimi plan yapmaya başladı. Karadeniz Gazetesi’nin haberine […]